30 Haziran 2018 Cumartesi

Yoğun bakımda çalışmak

Kendini daha iyi bir yoğun bakım işleyişine adayan herkese merhaba;

Uzun zamandır aklımdan çıkmayan ancak daha öncesinde fırsat bulamadığım, blog serüvenine nihayet ilk adımımı bu gece atıyorum. İç hastalıkları uzmanı olarak geldiğim Edirne'den yoğun bakım uzmanı olarak ayrılmak üzereyim. 

Aslında amacım yoğun bakıma gönül veren tüm çalışanları bir araya getirecek bir web sitesi kurmaktı. Ancak sonrasında bu aşamada biraz erken olduğunu düşünerek, öncelikle iki yıldır kendimi adadığım yoğun bakım kalite çalışmalarımı özetleyebileceğim bir platform oluşturarak bu konuda bir farkındalık yaratmak istedim.

Üç sene önce neyle karşılaşacağım hakkında hiç bir fikrim olmadan atıldığım yoğun bakım(YB) macerama, yine neyle karşılaşacağımı bilmeden çıkacağım başka bir yolculukla devam edeceğim.
Ülkemizde iç hastalıkları üzerine yoğun bakım eğitimi alan az sayıdaki  uzmanlardan biriyim. 

Üniversiteden zorunlu hizmet için bağımı koparmaya hazırlandığım bu günlerde, yoğun bakımda performans ölçümü ve kalite çalışmalarında edindiğim deneyimleri, kendini daha iyi kritik hasta bakımına adayan meslektaşlarımla paylaşmayı amaçladım. 

Son dönemlerde ülkemizde dahiliye uzmanları için açılan YB kadrolarının artması nedeniyle, bir çok meslektaşım branşın bugünü ve geleceği ( çalışma şartları, nöbetler, gelir, döner sermaye, çalışma şartları, zorunlu hizmet...vs.konularında sorular sormaktalar. Bu platformda onların sorularına da yanıt vermeye çalışacağım.    

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YOBAKAP Forum